nádrže na vodu
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Jakou velikost zvolit?

 


Vypočítejte si orientační velikost jímky

Výběr velikosti pro použití v občanské zástavbě se řídí základním výpočtem dle ČSN 75 6081 ze vztahu:

V = n * q * t (m³)

V - požadovaný užitečný objem

n - počet napojených obyvatel

q - specifická průměrná spotřeba vody v m³ / osoba

t - časový interval vyprazdňování žumpy ve dnech


 

Jaký typ zvolit?

 

O tom zda-li zvolit nádrž samonosnou, dvouplášťovou nebo k obetonování, rozhoduje primárně struktura podloží, ve kterém bude uložena. Každý typ je vhodný do jiného prostředí, co nám tedy kvalita půdy řekne o tom, jaký typ vybrat?


 

Retenční nádrž na dešťovou vodu

 

     Samonosná

Vhodné do míst se stabilním podložím bez výskytu
spodních vod nebo jílovité půdy bez statického
zatížení.

      K obetonování

Vhodné do míst s vyšším statickým zatížením
poblíž pozemních komunikací a nosných sloupů
bez výskytu spodních vod.

    Dvouplášťová

Vhodné do míst s nestabilním podložím
výskytem vyšší hladiny spodní vody
jílovité či písčité půdy a vyšším
statickým zatížením.

Nabízené septiky, jímky, retenční nádrže,  a další produkty jsou vyráběné o standardizovaných rozměrech dle objemu nádrže, v kruhovém i hranatém provedení. Našim klientům se snažíme maximálně přiblížit, proto není problémem i individuální řešení plastové nádrže dle technických parametrů dodaných klientem. Prostupy do nádrží standartních i atypických rozměrů jsou vždy řešeny individuálně dle požadavku klienta.

 

Plastové podzemní nádrže  jsou vyráběny technologií svařováním plastových desek na moderních CNC strojích, které zaručí požadovanou kvalitu, přesnost sváru a těsnost nádrže.  

Vyráběné plastové nádrže jsou rozděleny dle předpokládaného využití pro uskladnění a záchyt kapalin různého charakteru, případně pro uskladnění sypkých či granulátových materiálů. Teplota kapalin v nádržích by se měla pohybovat v rozmezí 5-30°C. Plastové nádrže nejsou vhodné pro uskladnění agresivních hořlavých a těkavých materiálů a kapalin, při plánovaném uskladnění látek a materiálů tohoto charakteru je nutné vycházet z chemické odolnosti polypropylenu daného výrobcem.

Všechny plastové výrobky  jsou vyráběny v kruhovém i hranatém provedení, s ohledem na typologii podloží v místě instalace ve třech základních typech:

  • samonosné k obsypu zeminou
  • k obetonování
  • dvouplášťové

Retenční nádrže – plastové podzemní nádrže určené pro záchyt a uskladnění dešťové vody pro její další využití na zálivku, mytí kol či zahradního nářadí anebo zpětně v objektu, na který je nádrž napojena – například pro splachování WC. Retenční nádrže jsou opatřeny bezpečnostním přepadem, který zajistí odtok přebytečné vody do vsaku, kanalizace anebo vodního toku.

Jímky (lidově žumpy) – podzemní nádrže určené ke skladování odpadních vod vypouštěných z rodinných domů, chat, chalup, malých výrobních prostor či restauračních zařízení v místech, kde není možné vypouštění odpadních vod do kanalizace, vsaku anebo vodních toků. Jímka je bezodtoková, beztlaká nádrž, kde dochází k uskladnění všech kalů a vod vytékajících z objektu, na který je napojena kanalizačním potrubím. Vyprázdnění jímky je řešeno periodicky po jejím naplnění fekálním vozem odborné firmy. Instalace jímky podléhá platné legislativě o hospodaření s odpadními vodami. Avšak s ohledem na skutečnost, že u jímek nedochází k vypouštění odpadních vod, stačí instalaci jímky ve většině případech řešit s příslušným úřadem formou „Ohlášení stavby“.

Tříkomorové septiky – podzemní nádrže určené pro záchyt a skladování odpadních vod z objektů napojených na septik kanalizačním potrubím. Instalace septiku je vhodná k rodinným domům, malým výrobním, ubytovacím a restauračním objektům. Septiky je vhodné instalovat i do míst s nepravidelným odtokem odpadních vod, jako jsou chaty, chalupy a jiné rekreační objekty. Výhodou tříkomorového septiku oproti jímce je odtok přečištěné odpadní vody (po přečištění v napojeném zemním pískovém filtru) do kanalizace, vsaku anebo vodního toku, čímž je snížena perioda vyvážení usazených kalů v septiku fekálním vozem. Přečištění odpadní vody probíhá mechanickou filtrací odpadní vody s kaly přes tři vnitřní komory septiku propojené otvory v první třetině výšky přepážek komor.

Instalace septiku podléhá platné legislativě o hospodaření a vypouštění odpadních vod do vod podzemních a vod povrchových (Novela zákona č. 113/2018 Sb. upravující zákon č. 254/2001 Sb.), z tohoto důvodu je nutné před instalací septiku kontaktovat příslušný úřad a formou „Ohlášení stavby“ anebo „Stavebního povolení“ zažádat o souhlas daného orgánu. Dle dané novely je septik hodnocen jako 1. stupeň přečištění odpadních vod a je nutné za něj instalovat 2. stupeň přečištění odtékající vody v podobě zemního pískového anebo biologického filtru.

Zemní pískové filtry – plastová podzemní nádrž, ve které probíhá přečištění odpadních vod odtékajících z biologického septiku. Odpadní voda je mechanicky čištěna protékáním skrz vrstvy štěrkové drťi a pískové lože.

Vodoměrné šachty – podzemní nádrže určené pro instalaci jednoho či více vodoměrů v nezámrzné hloubce v místech významně vzdálených od vodovodního řádu, kde není možné, anebo je problematické umístění vodoměru do objektu rodinného domu. Vodoměrná šachta je osazena protiskluznými nášlapy a krycím víkem s možností uzamčení pro zamezení vstupu neoprávněné osoby.

 

Vyráběné plastové nádrže jsou rozděleny dle předpokládaného využití pro uskladnění a záchyt kapalin různého charakteru, případně pro uskladnění sypkých či granulátových materiálů. Teplota kapalin v nádržích by se měla pohybovat v rozmezí 5-30°C. Plastové nádrže nejsou vhodné pro uskladnění agresivních hořlavých a těkavých materiálů a kapalin, při plánovaném uskladnění látek a materiálů tohoto charakteru je nutné vycházet z chemické odolnosti polypropylenu daného výrobcem.

 

 Sociální sítě

       

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Kde nás najdete

Kontakty
www.plastovenadrzejimky.cz
Zákaznická linka
(Po-Pá, 8-18 hod.)
Copyright © 2023 www.plastovenadrzejimky.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz